Hoşgeldiniz  

Yılmaz Vural futbolda durum değerlendirmesi yaptı.

admin | 08 Mayıs 2020 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Takımın salgın sebebiyle lige verilen arada yaptığı çalışmalar, bireysel antrenmanlar, yakın zaman önce başlayan ve tesislerde devam eden grup antrenmanları ile ligler başladıktan sonraki hedef ve düşüncelerini anlatan Yılmaz Vural Türkiye’deki futbol yönetimi, TFF’nin yapısı, liglerin statüsü, gelir adaletsizliği, kulüplerin futbol yönetimindeki yetkileri, spor ve siyaset ilişkisi konularında görüşlerini belirtti. Vural Türkiye’de futbolun gelişmesi için birçok değişikliğin yapılması gerektiğini ifade etti.

Alt Ligler Olmadan Süper Lig Olmaz

Vural; Futbol Liglerinde alt liglerin yeterli temsil edilemediğini, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in açıklama yaparken sadece süper ligi baz aldığını belirterek tepkisini belirtti. Vural çözüm olarak,  tüm liglerle ilgili vakıflar lav edilip tüm ligleri kapsayan yeni bir yapı oluşturulması gerektiğini savundu. ” Alt ligler olmadan üst lig oluşmaz. Bu konuda federasyon kafa yormalı. ” diyen tecrübeli hoca gelir ve temsil adaletsizliğine dikkat çekti.

Yılmaz Vural; “Belirsizlik Tedirgin Ediyor”

Kovid-19 salgını nedeni ile 19 Mart tan bu güne lige verilen aranın ardından Türkiye Futbol Liglerinin 12 Hazirandan itibaren devam edeceğinin TFF Başkanı Nihat Özdemir tarafından açıklanmasından sonra uygulamanın nasıl olacağı hakkındaki belirsizlik devam ediyor.

Yılmaz Atabarut Tesislerinde basın mensuplarına açıklama yapan Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural; Sağlık Bakanlığı ve TFF arasında sorumluluk almama durumumu yaşanıyor şeklinde sorulan soruya verdiği cevabında belirsizliğin bazı kararların alınmasını engellediğini, bunun da gelecek açısından kaygı verici olduğunu belirtti. Lig açılmadan hazırlık maçı teklifi yapan takımlar olduğunu ancak uygulamalardaki belirsizlikten dolayı bunun için karar verilemediğini belirten Vural “antrenmanlarımızı toplu olarak yani takım olarak yapabilecek miyiz? Bu bile belli değil” diyerek uygulamanın bir an önce netleşmesini beklediklerini söyledi.

Neticede Bizler de Kurbanlık Koyun Değiliz

Vural konuşmasında; “Sağlık Bakanlığı genel olarak yaptıkları ve kamuoyunu aydınlatması bakımından son derece tatmin edici açıklamalar yapıyor. Bu sebeple Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Futbol konusunda ise bir belirsizlik var. Ama ümit ediyorum ilerleyen günlerde bu belirsizlikleri çözecek açıklama yapılacaktır. Eğer karar verme noktasında TFF’nin ve Sağlık Bakanlığı’nın tereddütleri varsa futbolu oynatmasınlar. Çünkü bir olumsuzluk durumunda bunun hesabını sorarlar. Bizler futbolun uygulayıcılarıyız. Neticede bizler de kurbanlık koyun değiliz. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız, bu ikilemi ortadan kaldıracak ve tereddütlü açıklama yapan birimleri bir araya toplayıp futbolla ilgili niçin somut bir karar çıkartmıyorsunuz diyecektir”dedi.

GHA/ Süleyman Kollu

Akhisar Gündem paylaştı: 8 Mayıs 2020 Cuma

 

324 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle