Hoşgeldiniz  

Yılmaz Vural’dan  ” 18 Milyonluk Büyük Proje”

admin | 20 Nisan 2020 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına telekonferans yöntemi ile konuk olan Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural en çok gerçekleştirmek istediği hayalini açıkladı.

Türkiye’de, otuz beş yıllık teknik adamlık süresince yedi coğrafi bölgede 30 takım çalıştıran, Avrupa’da aldığı eğitimler ve Türkiye’deki bu büyük tecrübesiyle futbolun duayeni olarak kabul edilen Yılmaz Vural, daha önce Akhisar Altıeylül ve Akhisar Gündem Gazetemize verdiği röportajında da Akhisar ölçeğinde yapılabilecek gençlik eğitim projesinden bahsetmişti. Vural, bu kez projenin  Türkiye’nin tamamında uygulanabilmesinin en büyük hayali olduğunu ifade etti.

Türkiye´de sporun gidişatından, yabancı oyuncu durumundan, gençliğin spor ile ilişkisinin arttırılması gerektiğinden bahsettiği konuşmasında deneyimli Teknik Adam; “Bu ülkede 7, 18 yaş arasında okullara giden 18 milyon çocuğumuz var. Ekonomik anlamda 600 milyon dolar hatta bir milyon dolar bir futbol ekonomisi de var bu ülkede. Dünyanın en yeni statları da bizim ülkemizde yapıldı. Gelin bizim Akhisarspor´un stadyumunu görün mükemmel ama içinde Türk çocuğu yarıştıramıyoruz. Süper Lig´den bahsetmek gerekirse 14 yabancı ve bizde de 5+2 ile 7 yabancı var.

SERİ YALANCI OLDUK

Seri yalancı olduk, bana gençken dediler ki ‘Bugünün gençliği yarının geleceği´ şimdi ben aynı lafı söylüyorum ama çocuklarımıza hiç gelecek hazırladığımızı göremiyorum yani. Onlara önem veriyor gibi görülüyoruz ama icraata bakıldığında o, 18 milyon çocuğa çok şey veremiyoruz. Ben buna gerçekten üzülüyorum. Dolayısıyla futbol dediğin nedir ya? Al 6 yaşında çocuğu öğret. Şöyle vur böyle gel, biraz geleceği varsa, biraz yatkınsa herkes futbol oynayabilir. Bu çok zor bir şey değil. Tabi ki yeteneğiniz varsa başka bir şey de olursunuz ama ben istiyorum ki bu çocuklarımızı eğitelim.

AVRUPA´DA ONLARIN ÖNÜNE GEÇEMEYECEĞİZ

Bakın çok samimi söylüyorum, biz Avrupa´da onların önüne hiçbir zaman geçemeyeceğiz. Ben dünyanın en iyi spor akademilerinden birinde okudum ve orda gördüğüm antrenman sistemi 3 ayda 6 ayda bir değişiyordu. Bu kadar dinlendirirseniz böyle yaparsanız, şöyle yaparsanız formülle ilerliyorlar ve 6 ay sonra adam mükemmel oynuyor. Laboratuvara sokuyor çalıştırıyorlar.

BİZ N´APIYORUZ

Biz ne yapıyoruz? Yalan yanlış tercümelerle, ondan bundan gördüklerimizle, falan filan iş yapıyoruz yani. Neyi doğru yaptığımızı neyi yanlış yaptığımızı kimse bilmiyor. Burada üniversite okudum, eğitim görevlisi oldum. Almanya´ya gittiğimde benim eğitimimi kabul etmediler, lise mezunu gibi yeni baştan başladım. Başta morallerim bozuldu ama ilerleyen günlerde dedim ki; Allah razı olsun iyi ki böyle yapmışlar. Çünkü orada öğrendiğim bambaşka bir şeydi.” dedi.

GHA

Akhisar Spor Teknik Direktörü sevgili Yılmaz Vural ın bu güzel hayalinin gerçekleşmesi dileğimdir. Bunun yanında inşallah kısa zaman sonra virüsün olumsuz etkileri bittiğinde Gündem Altıeylül Gazetesi olarak yerel imkanlarla güçlü ve güzel bir proje için kolları sıvayacağız. Türk gençliği ve gelecek için ..

Akhisar Gündem paylaştı: 18 Nisan 2020 Cumartesi

825 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle