Hoşgeldiniz  

YUNUSEMRE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİNDEN ÖZEL SERGİ

admin | 25 Nisan 2022 | Eğitim, Genel, Tüm Manşetler A- A+

Yunusemre Özel Eğitim Uygulama Okulunda “Bir destek bin mutluluk “projesi kapsamında üretilen el sanatları ürünleri Hasan Fırat Anaokulu, Valide Sultan Anaokulu, Vilayetler Birliği Anaokulu bahçesinde sergilendi. Sergilenen ürünlere öğrenci velileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Yapmış olduğu projelerle kendisinden sıkça söz ettiren Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü özel bir projeyi daha hayata geçirdi. Yunusemre Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim alan engelli bireyler ve aileleri, Hasan Fırat Anaokulu, Valide Sultan Anaokulu, Vilayetler Birliği Anaokulu’nun malzeme desteği ile küçük yaştaki sağlıklı bireylerin okulda çeşitli ürünler yapması için malzeme tedarik etti ve sağlıklı bireyler ile engelli bireyler bir araya gelerek ortak el emeği ürünler ürettiler. Proje ile öğrenciler arasında hem kaynaşma sağlandı hemde öğrenciler güzel vakit geçirme şansını yakaladılar.
Öğrenci velisi aileler ve öğrenciler desteği ile üretilen ürünler Hasan Fırat Anaokulu, Valide Sultan Anaokulu, Vilayetler Birliği Anaokulu bahçesinde sergilendi ve satışa sunuldu.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş “Yunusemre Özel Eğitim Uygulama Okulunda ve 3 anaokulumuz ile birlikte imzaladığımız ‘Bir Destek Bin Mutluluk’ projesi kapsamında özel eğitim öğrencilerimiz, özel eğitim öğrenci velilerimiz, ana sınıfı öğrencilerimiz ve anasınıfında ki velilerimiz ile birlikte yapmış oldukları eserleri herkes kendi okulunda segilemeye başladılar. Özel eğitim öğrencilerimiz hem eğlendiler hem iş üretmenin mutluluğuna vardılar. Okul öncesi öğrencilerimizde hem özel eğitimdeki öğrencilerimizi tanıdılar. Öğrencilerimiz anneler ile birlikte iş yapmanın mutluluğuna vardılar. Projede emeği geçen okul müdürlerimize öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Yunusemre Özel Eğitim Uygulama Okulu Okul Müdürü Murat Ceylan projenin önemini vurgu yaptı. Murat Ceylan “Kasım ayında başlattığımız 3 anaokulumuz Hasan Fırat Anaokulu, Valide Sultan Anaokulu, Vilayetler Birliği Anaokulu ile birlikte başlattığımız ‘Bir Destek Bin Mutluluk’ projesinin son aşamasına geldik. 6 ay boyunca ana okulu öğrencilerimiz belirli aralıklarla okulumuzu ziyaret ederek hem kendi yaş grubunda zihinsel engelli ve otizmli bireylerle hem kendinden büyük zihinsel engelli ve otizmli bireylerle bir araya gelerek kaynaşma onları tanıma onlarla neler yapabileceğini görme fırsatını yakaladılar. Eğitim yaşantısının en temel taşı olan ana okullarındaki öğrencilerimizin engelli bireylerle tanışma ve kaynaşmasını toplumun ileri ki süreçlerinde yaşanacak ön yargılarının ortadan kaldırılmasını hedefledik. Bu proje sonrasında bizler gördük ki an okulu öğrencilerimiz ön yargılardan uzak yapabilir engelli bireyleri gördüler ve bundan sonraki yaşamlarında da aynı duygu ve düşüncelerle yaşamlarına devam edecekler ” ifadelerini kullandı.
Öğrenci velisi Çınar Mutlu ise sergiyi çok beğendiğini ifade ederek ” Engelli ve anaokulu öğrencilerimize imkan verildikten sonra neler yapabileceklerini bir kez daha gördük. Ben de bir kaç hediyelik eşya aldım. Projede emeği geçenlere teşekkür ederim “şeklinde konuştu.

6 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle