Hoşgeldiniz  

YUNUSEMRE REKREASYON VE KAMP ALANI PROJESİ BAŞLIYOR

admin | 09 Şubat 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Yunusemre Belediyesi tamamladığı projeler ile cazibe merkezi haline getirdiği Yuntdağı bölgesinde  Rekreasyon ve Kamp Alanı Peyzaj Düzenleme Projesi yapacak. Proje kapsamında lavanta bahçesi, yürüyüş – koşu ve bisiklet parkurları ve pek çok alan doğaseverlerin  hizmetine kazandırılacak.

 

İlçenin çehresini değiştirmek amacıyla birçok proje yapan Yunusemre Belediyesi, Ortaköy’de Rekreasyon ve Kamp Alanı Peyzaj Düzenleme Projesi’ni ilçeye kazandırma hazırlanıyor. Projenin yapılacağı alanda incelemede bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Çerçi’ye Başkan Yardımcısı İhsan Akyel, Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı ve teknik ekip eşlik etti.  Kısa bir süre içerisinde çalışmalara başlayacaklarını vurgulayan Belediye Başkanı Çerçi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Yuntdağı bölgemiz doğaseverlerin rağbet gösterdiği bir bölge. Özellikle Ortaköy’e çevre il ve ilçelerden birçok vatandaş geliyor. Belediye olarak buraya yeni bir proje daha kazandırıyoruz. Rekreasyon ve Kamp Alanı Peyzaj Düzenleme Projesi’ni hayata geçireceğiz. Şuanda proje aşamasındayız. Projenin tamamlanması ile çalışmalarımız başlayacak” dedi.

 

PROJE İÇERİSİNDE

 

Lavanta Bahçesi

Otopark Alanı

Yürüyüş – Koşu ve Bisiklet Parkurları

Yunusemre Yuntdağı Karavan ve Çadır Kamp Alanı

Çadır Alanı

Piknik Alanı (Piknik Masaları, Bank, Wc)

Macera Parkuru  ve Survivor Parkuru (Mobil Zipling, Paintball, Yüksek İp Parkuru, Tırmanma ve Yürüme Fonksiyonları) yer alıyor.

GHA/Süleyman Kollu

84 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle