Hoşgeldiniz  

YUNUSEMRE ŞUBAT AYI MECLİSİ TOPLANDI

admin | 04 Şubat 2021 | Genel, Gündem, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Yunusemre Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında Yunusemre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Yunusemre Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı’nı yaptı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında düzenlenen toplantı Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Çerçi, gündemi değerlendirdi. Hafta sonundan bu yana etkili olan yağış dolayısıyla su ve sel taşkınlarının hayatı olumsuz etkilediğini aktaran Başkan Mehmet Çerçi, burada yaptığı konuşmada “Geceden beri aralıksız yağmur yağıyor. Bu yağışların kuraklık sorununu ortadan kaldırmasını temenni ediyoruz. Maalesef İzmir’de yaşanan sel dolayısıyla 2 vatandaşımız yaşamını yitirmiştir. Ailelerine baş sağlığı diliyorum. İlimizde de özellikle ovadaki bazı derelerde taşmalar söz konusu. Ekiplerimiz bu konuda teyakkuzda” diye konuştu.

 

Meclis gündemi değerlendirmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Bülent Mersinli’nin Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlere katılan eylemcilere selam göndermesi mecliste gerginliğe neden oldu. Başkan Çerçi, duruma tepki göstererek genel siyasete girmemesi konusunda kendisini uyardı. Uyarılara kayıtsız kalan Bülent Mersinli’nin bu tavrı karşısında Belediye Başkanı Çerçi, yaptığı 3 uyarının ardından Bülent Mersinli’nin salondan çıkmasını istedi ve toplantıya 5 dakika ara verdi. Aranın ardından yeniden toplanan mecliste söz alan İYİ Parti Grup Başkanvekili Tufan Akan, İYİ Parti grubu olarak toplantıya devam etmeyeceklerini söyleyip meclis üyeleri ile birlikte salondan ayrıldı.

 

SPOR YATIRIMLARINA YENİSİ EKLENECEK

 

Meclis spor yatırımlarına yenisini ekleyecek projeler için anlamlı bir karara daha imza attı. Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı’nın desteğiyle Ortaköy Er Meydanı’na yapılacak bin 400 ek tribün, Ortaköy Mahallesi’ne yapılacak futbol sahası, Muradiye Spor Salonu’na yapılacak futbol sahası için yürütülecek çalışmalarda Başkan Çerçi’ye yetki verdi. 18 maddenin görüşüldüğü toplantıda maddeler oy çokluğu ile kabul edildi. Mart ayı Meclis Toplantısı’nın 2 Mart Salı günü saat 18.00’da yapılması kararlaştırıldı.

 

 GHA/Süleyman Kollu

 

88 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle