Hoşgeldiniz  

ZAFERİN 105. YILI

admin | 18 Mart 2020 | Genel, Gündem A- A+

Akhisar´da 18 Mart Şehitleri anma günü programı; Çin´de ortaya çıkan ve tüm dünya ile birlikte ülkemizde de görülen Corona virüs salgını nedeniyle programın sadece Akhisar Yeni Mezarlıkta bulunan Şehitlik ziyareti kısmı düzenlendi ve törene protokol üyeleri ve şehit aileleri katıldı.

Akhisar´da 18 Mart Şehitleri anma günü programı; Çin´de ortaya çıkan ve tüm dünya ile birlikte ülkemizde de görülen Corona virüs salgını nedeniyle programın sadece Akhisar Yeni Mezarlıkta bulunan Şehitlik ziyareti kısmı düzenlendi ve törene protokol üyeleri ve şehit aileleri katıldı.
Akhisar Şehitliğinde saat 09.00´da başlayan tören çelenklerin şehitlik anıtına sunulması ile başladı. Ardından da saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hava Ulaştırma Üsteğmeni Metehan Sarı yaptı. Sarı; “Sayın Kaymakamım, sayın protokol üyeleri, değerli şehit aileleri, kahraman gaziler ve saygıdeğer Akhisarlılar, bugün bağımsızlığımızın timsali milletimizin vatanı uğruna sergilediği fedakarlığın ve kahramanlığın bir destanı olan Çanakkale Zaferi´nin 105. Yıl dönümünün gururunu ve aziz şehitlerimize karşı olan vefa görevimizi yerine getirmenin onurunu bir kez daha yaşıyoruz. Vatanı ve istiklali için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan aziz Türk milletinin al bayrağa sarılı kınalı evlatları, Çanakkale ve Kurtuluş Savaş´ında olduğu gibi ; 1950 yılında Güney Kore´de, 1974 yılında ise Kıbrıs Barış Harekatında Kıbrıslı Türk kardeşlerinin canlarına ve namuslarına olan düşmanca saldırının bertaraf edilmesinde etkin rol oynamıştır. Türkiye Cumhuriyetinin bekasını sağlamak maksadıyla 1984 yılından bu yana iç güvenlik harekat bölgesinde, sınır ötesi operasyonlarda ve 15 Temmuz ‘da, bölücü terör örgütü mensuplarına karşı mücadelesini sürdürmüş ve sürdürmeye devam etmektedir.
Değerli konuklar, şimdi de aziz şehitlerimizin bizlere bıraktığı kutsal emanetler olan, değerli şehit ailelerine hitap etmek istiyorum. Değerli şehit aileleri; müsterih olunuz. Onlar üzerinde sonsuza dek özgürce yaşayacağımız kutsal vatanımız uğruna şehit oldular. Bizlere varlığıyla her zaman güven ve gurur veren özgür bir vatan ve güçlü Türk silahlı kuvvetlerini miras bıraktılar. Bu vatan için yaşadılar ve bu vatanın kalbine gömüldüler. Bugün güzel yurdumuzun her köşesinde bütün milletimiz, onları sevi ve saygıyla yaşatıyor, minnet ve rahmetle anıyor. Evladını vatana adamış aziz ana, oğlunun adı taş üzerinde, naaşı toprakta kaldı zannetme, şehidimin kutsal ismi arşta, aziz naaşı cennet bahçesindedir. Aziz şehidim; rahat uyu. Uğruna canını verdiğin bu vatan emin ellerde ve hür. Ne biz silah arkadaşların, ne de geride bıraktıkların seni ve yaptıklarını asla unutmadık ve unutmayacağız. Gül rengiyle suladığın bu toprakların her zerresi için sana minnettarız. Aileleriniz ailemiz emanetiniz emanetimizdir. Ruhunuz şad olsun.” Dedi.
Şehit Şeref defterinin Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya tarafından imzalanması ile devam eden program Akhisar Müftülük görevlisi Selçuk Arap tarafından şehitlerin ruhuna Kuranı Kerim ve Türkçe anlamı okunması ile sürdü. Ardından da Akhisar Müftüsü Vekili Kamil Ayvaz´ın şehitlerin ruhu için dua etti. Protokol üyelerinin şehit mezarlıklarını ziyaret ederek karanfil bırakmasının ardından program sona erdi.

GHA

132 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle