Hoşgeldiniz  

Zehra’nın Penceresinden Görünenler…

admin | 06 Nisan 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Yerel Haberler A- A+

Zehra  Avcı  yedi yaşında ve yaklaşık  beş yıldan beri özel eğitim alıyor. Fırça ve boya ile tanışması çok eski değil. Ancak tuale yansıttıkları hayranlıkla izlenecek türden. Otizmli Zehra hayatı, duygularını ve sevgisini renklerle anlatıyor. Dikkat çeken başarısı sıradan değil.

2 Nisan Otizm Günü etkinlikleri kapsamında Akhisar Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Anaokulu yönetimi ve öğretmenlerinin desteği ile Zehra Avcı’nın birbirinden güzel eserleri Novada alışveriş merkezinde sergilendi. Sergi gün boyu ziyaretçiler tarafından gezilebilecek.

Hafta sonunu burada geçiren Akhisarlıların oldukça ilgisini çeken etkinliğin asıl amacının farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyen, kendisi de eğitmen olan Zehra Avcı’nın annesi Seher Avcı , her otistik çocuğun özel bir yeteneğinin olduğunu belirtiyor. Seher Avcı, Zehra’nın yeteneğinin  geliştirilmesi durumunda çok başarı sağlayacağını belirterek “ aslında her otistik çocuğun bir farkı, farklı bir yeteneği var. Önemli olan bunu erken zamanda kavrayıp öne çıkaracak çalışmayı yapmak. Otizmin erken fark edilmesi durumunda eğitim ile çocukların sosyal hayata katkıları ve entegrasyonu çok kolay olabilmekte. Ailelerden isteğimiz çocukları ile yakından ilgilenip ilk belirtileri aldıklarında harekete geçmeleridir” dedi.

Ziyaretçilere yaptığı resimler hakkında bilgi veren Zehra, çizim ve boyama eserlerinin beğenilmesinden dolayı oldukça mutlu oldu. Annesi Seher Avcı’nın  yakın ilgisi ve güçlü diyoloğu sayesinde birçok eseri ortaya koyabilecek çalışmayı yapan Zehra’nın resim çalışmalarına anaokul okul öncesi öğretmeni  rehberlik ederek destekliyor.

Sergiyi gezen Gördesliler Derneği Başkanı Nadir German, yönetim kurulu üyesi Süleyman Kollu, Gazeteciler,  Engin Akyüz,  Mümin Çelik, otizm konusunda farkındalık oluşturmak için destek verdiler. Resim sergisini gezerek, bu güzel eserleri yapan Küçük Zehra’ya teşekkür ve tebrik ettiler.

GHA/ Süleyman Kollu

    

981 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle