Hoşgeldiniz  

ZEYNEP GÜLİN G.S.K  BARTIN’DAKİ ORYANTİRİNG ŞAMPİYONASINDA 2. OLDU

admin | 06 Aralık 2019 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Türkiye Oryantiring Şampiyonası 2.Kademe Yarışması Bartın’ın Ulus ve Amasra ilçelerinde koşuldu. Akhisar Zeynep Gülin Öngör GSK Oryantiring takımından Emine Bilir 21 yaş kategorisinde Amasra’da da yapılan Sprint yarışmasında  Türkiye 2.liği madalyasını boynuna takmasını bildi.

Akhisar Zeynep Gülin Öngör GSK takımı çalıştırıcısı ve 50 yaş kategori sporcusu Muammer İnan ; Emine Bilir , Zeliha Nur Araz , Duygun Yurt , Sümeyra Bakır , Meltem Doğru ,Gizem Yürek , Sıla Doğan , Sinem Sungun , Eylül Kalem , Esma Akdağ ,Özge Seyrek , Müleyke Yeşilyayla ile Akhisar Sportif HavacılıkS.K Sporcusu Burak Yaman ‘dan oluşan takımımız ile Akhisar’ı temsilen Yarışmada yer aldık.

1.gün Ulus –Uluyayla’da gerçekleşen Uzun Mesafe yarışması, oldukça zorlu bir parkur olmasına rağmen  yeni yeni tecrübe kazanan sporcularımız başarı ile parkuru tamamladılar. 1300 mt yükseklikte ve Türkiye’nin en uzun yaylası ünvanına sahip Uluyayla ‘nın doğa güzellikleri arasında yarışmanın ayrıcalığını yaşadık.

2.gün Fatih Sultan Mehmet’in  Çeşm-i Cihan yani Dünyanın Gözbebeği  olarak adlandırdığı tarihi, denizi, kültürü ve doğasıyla göz kamaştıran , Amasra’nın  Kent Merkezinde yapılan Sprint Yarışmasında tüm ekibimiz yine parkurlarını tamamlarken Emine Bilir 21 yaş kategorisinde Türkiye 2.liği elde etti.

İlimizde son ayağı yapılacak olan ve 14 yaş altı sporcuların da dahil olacağı tüm kategoriler Türkiye Şampiyonası için hazırlıklarımız oldukça verimli gidiyor.

Bartın’da yapılan yarışmada Akhisar’lı  hemşerilerimizden  ; Başhakem olarak görev yapan Özgür Morbel ile Etkinlik Direktörü olarak görev yapan Fehmi Yaman’a da ,1311 sporcunun yarıştığı böyle güzel bir Şampiyonayı kurgulayıp , yönettikleri içinde gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim.

Katkı ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Okul Müdiremiz ve Kulüp Başkanımız Sayın Nazan Bahar ile bize ulaşım konusunda her daim destek sağlayan Akhisar Belediyesine ve Başkanımız Sayın Besim Dutlulu’ya teşekkürlerimizi sunarız dedi.

Okul Müdiresi ve Kulüp Başkanı Nazan Bahar ; Kulübümüz Oryantiring ’te ilk günden bu yana her zaman başarı göstermesi bizleri mutlu etmektedir. Öğrencilerimizi  spora  yönlendirerek bunun onların gelişimindeki farkları bariz bir şekilde görebiliyoruz. Yarışmalar neticesinde  coğrafi hareketlilik ile gittikleri bölgelerin  kültürel ve tarihi dokusu hakkında da bilgi edinmektedirler.

Araç desteği sağlayan Akhisar Belediye Başkanımız Sayın  Besim Dutlulu’ya teşekkürlerimizi sunarız dedi.

GHA

393 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle