Hoşgeldiniz  

Zeytinliova’ya Artık Kolay Ulaşılıyor…

admin | 23 Aralık 2020 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi son dönemde, zeytinliova yolunun kapanması ile yaşanan ulaşım mağduriyetine son verecek çalışma başlattı.

Akhisar’ı Bekirler Mahallesine bağlayan ve dolaylı olarak zeytinliova istikametine ulaşımı sağlayan 3 km lik arazi yollarını tesviye ve dolgu uygulayarak ulaşımın rahatlamasını sağlıyor. 1 Aralık 2020 tarihinde,  Karayolları 2. Bölge Müdürlüğünce ihale edilen Akhisar Çevre Yolu Km:0+000-13+136 Arası Toprak Tesviye, Sanat Yapıları, Köprü, Üstyapı ve BSK ĠŞİ” kapsamında; Zeytinliova Farklı Seviyeli Kavşağının bulunduğu kesimdeki yol yapım çalışmalarının başlaması sonucu, UKOME kararı doğrultusunda 01.12.2020 tarihinde 45-06 K.K. numaralı Akhisar-Zeytinliova il yolu trafiğe kapatılmıştı.

Akhisar’ın batı bölgesinde bulunan yirmiye yakın kırsal mahallesiyle bağlantısını sağlayan yolun kapatılması sonucu bu mahallelere ulaşımda büyük zorluklar yaşanmaya başlamış, ulaşım adeta çileye dönmüştü.

Konuya duyarlık gösteren Akhisar Belediyesi bu yola alternatif olabilecek Akhisar Bekirler mahallesi arasındaki yaklaşık 3 kilometrelik arazi yolunda yaptığı iyileştirme ve genişletme çalışması ile sıkıntıları büyük ölçüde çözecek bir sonuç üreterek halktan memnuniyet ifadeleri aldı.

Konuyla ilgili görüşlerini ileten yöre halkı ulaşımda yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek, konuya kısa sürede eğilip, çözümsüz  sorun olmaktan  çıkaran Akhisar Belediyesine, Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya ve Başkan Yardımcısı Bedri Türk’e teşekkürlerini ifade ettiler.

GHA/ Süleyman Kollu

Haberin Videosu:

179 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle